LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
AIF projekts
PIAA uzsāk jaunās mājaslapas izstrādāšanu PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 31 maijs 2022 22:20
Aktīvo iedzīvotāju fonda logo

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) projekta "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana" ietvaros uzsāk jaunas organizācijas mājaslapas izstrādāšanu.

Nepieciešamība modernizēt asociācijas mājaslapu pastāv jau ilgstoši, jo šobrīd tajā izmantotas tehnoloģijas ir novecojušas, kā arī tā neatbilst ne mājaslapas lietotāju, ne PIAA vajadzībām. Paredzams, ka jaunajai mājaslapai būs mūsdienīgs izskats un tā būs pārskatāmāka un vieglāk lietojama. Jaunās mājaslapas palaišanu ir plānots veikt 2022.gada rudenī.

Projekts "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana" kļuva iespējams pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansējumam, kuru caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds.

 
Apstiprināta PIAA stratēģija PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Trešdiena, 27 aprīlis 2022 17:27
Aktīvo iedzīvotāju fonda logo

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) 2022.gada 31.marta biedru sapulcē apstiprināja PIAA stratēģiju, kura tika izstrādāta projekta "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana" ietvaros.

Darbs pie stratēģijas tika uzsākts jau pagājušā gada rudenī, piesaistot patērētāju organizāciju apvienības Euroconsumers konsultantu, Domenique Henneton, kuram ir pieredze dažādu organizāciju stratēģiju izstrādāšanā un kurš sniedza PIAA metodoloģijas konsultācijas, nodrošinot stratēģijas izstrādāšanā izmantojamas metodoloģijas pareizu piemērošanu. Turklāt, stratēģijas izstrādāšanas gaitā vairākkārt notika PIAA biedru aptaujas, tādējādi garantējot, ka tiek ņemts vērā patērētāju viedoklis no dažādiem Latvijas reģioniem.

Projekta ietvaros ir paredzēta arī preču testēšanas uzsākšana, tādējādi izveidojot jauno organizācijas stratēģisko darbības virzienu. Savukārt, informācijas pieejamības uzlabošanai, projekta ietvaros PIAA izstrādās arī jaunu organizācijas mājaslapu ar uzlabotu funkcionalitāti un mūsdienu izskatu.

Projekts "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana" kļuva iespējams pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansējumam, kuru caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds.

 
Par AIF un projektu PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Ceturtdiena, 22 jūlijs 2021 08:27
Aktīvo iedzīvotāju fonda logo

Par Aktīvo iedzīvotāju fondu (AIF)

Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas grantu programma, kuras darbībai finansējums piešķirts 15 Eiropas valstīs: Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā un Ungārijā. Līdz 2020.gada maijam Aktīvo iedzīvotāju fondi savu darbu ir sākuši 13 valstīs (izņemot Kipru un Ungāriju).

Aktīvo iedzīvotāju fonda finansējumu visās valstīs nodrošina Islande, Lihtenšteina un Norvēģija (donorvalstis, kas finansē EEZ un Norvēģijas grantus), individuāli vienojoties ar katru saņēmējvalsti par fonda apjomu konkrētajā valstī.

Aktīvo iedzīvotāju fonda darbības mērķis visās valstīs ir pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšana un mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spēju vairošana.

Avots: //www.activecitizensfund.lv/lv/par-fondu/aktivo-iedzivotaju-fonds.html

Projekts "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana"

Finansētājs: Norvēģija, Islande un Lihtenšteina no Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta, ko Latvijā administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds

Projekta norises periods: no 2021.gada 1.jūlija līdz 2022.gada 30.septembrim (15 mēneši)

Projekta mērķis: Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas (PIAA) stratēģijas izstrādāšana un patēriņa preču testēšanas infrastruktūras un procesu izveidošana.

Projekta ietvaros PIAA:

  • apgūs preču testēšanai nepieciešamas zināšanas un prasmes;
  • izveidos preču testēšanai nepieciešamo infrastruktūru (mājaslapa, personāls) un procesus;
  • uzsāks produktu testēšanu un testu rezultātu piedāvāšanu patērētājiem;
  • nostiprinās patēriņa preču testēšanu organizācijas stratēģijā, kā ilgtermiņa attīstības prioritāti.

Ilgtermiņā paredzams, ka PIAA piedāvās patērētājiem augstas kvalitātes testus un gūs ieņēmumus no testu rezultātu pārdošanas, kuri ne tikai segs testēšanas izdevumus, bet arī finansēs turpmāku PIAA attīstību un, tādējādi, mazinās PIAA atkarību no projektu finansējuma.

Projekta jaunumiem var sekot šeit.

 
Patērētāju asociācija sper pirmo soli preču testēšanā PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Trešdiena, 21 jūlijs 2021 11:37
Aktīvo iedzīvotāju fonda logo

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ar 2021.gada 1.jūliju uzsāka darbu pie sen lolota projekta, kurš veltīts preču testēšanai. Projekts "Patēriņa preču testēšanas kapacitātes izveidošana" kļuva iespējams pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansējumam, kuru caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds.

Projekta ietvaros PIAA plāno uzsākt preču testēšanu, tādējādi izveidojot jauno organizācijas stratēģisko darbības virzienu. Paredzēts, ka PIAA tuvāko 3 - 5 gadu periodā piedāvās Latvijas patērētājiem augstas kvalitātes preču testu rezultātus, tādējādi nodrošinot pieeju būtiskai informācijai par Latvijas tirgū pieejamām precēm un palīdzot Latvijas patērētājiem izvēlēties savām vajadzībām atbilstošas un drošas preces.

Informācijas pieejamības uzlabošanai, projekta ietvaros PIAA izstrādās arī jaunu organizācijas mājaslapu ar uzlabotu funkcionalitāti un mūsdienu izskatu.

Projekts tiks īstenots sadarbībā ar patērētāju organizāciju apvienību Euroconsumers, Čehijas patērētāju organizāciju dTest un Slovēnijas patērētāju organizāciju Zveza Potrošnikov Slovenije jeb ZPS.

 


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack