LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
ADR projekts PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 19 janvāris 2012 15:09

Lēta un ātra patērētāju un uzņēmēju strīdu risināšana kļūs pieejamāka

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (LPIAA) ir uzsākusi projektu “Latvijas patērētāju tiesību aizsardzības biedrību kapacitātes stiprināšana patērētāju strīdu risināšanā un līdzdalībā normatīvo aktu izstrādāšanā”. Projekts ir vērsts uz patērētāju strīdu izskatīšanas efektivitātes paaugstināšanu, piedāvājot patērētājiem un uzņēmējiem visā Latvijas teritorijā mediācijas pakalpojumu, kā lētu un ātru savstarpējo strīdu risināšanas mehānismu, kas ir īpaši aktuāli apstākļos, kad patērētāju pieeja valsts institūcijām, t.sk. tiesām ir apgrūtināta to noslogotības un dārdzības dēļ.
Projekta ietvaros tiks izveidots mediatoru tīkls, kurš aptvers gandrīz visas lielākas Latvijas pilsētas (Rīga, Jūrmala, Daugavpils, Rēzekne, Valmiera, Cēsis, Jēlgava, Liepāja un Ventspils). Mediācijas pakalpojuma sniegšanu LPIAA mediatori uzsāks ar 2012.gada aprīli.
Mediācija ir process, kurā strīdā puses pašas brīvprātīgi cenšas vienoties par izlīgumu ar mediatora palīdzību. Savukārt, mediators ir neitrāla persona, kas palīdz pusēm atrast savstarpēji pieņemamu risinājumu. Mediāciju bieži raksturo kā metodi, kas ļauj ar minimālu līdzekļu un laika patēriņu gan panākt savstarpēji izdevīgu strīda risinājumu, gan saglabāt labas attiecības starp strīda pusēm, bet uzņēmējiem – arī palīdz uzturēt labu reputāciju tirgū.
Mediācija ir viens no alternatīviem strīdu izskatīšanas mehānismiem, līdztekus strīdā iesaistīto pušu pārrunām, šķīrējtiesai, ombūdam, īres valdēm u.tml.
 LPIAA ir nevalstiska organizācija, kas ir nodibināta 1999.gadā un ir visu Latvijas patērētāju interešu aizsardzības nevalstisku organizāciju, kuri ir LPIAA biedri, pārstāvis. Šobrīd LPIAA ir desmit biedrorganizācijas, no visiem Latvijas apvidiem. LPIAA ir arī Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) loceklis un ir pastāvīgi iesaistīta lēmumu pieņemšanas procesā Eiropas Savienības un Latvijas mērogā.

Projekta kopējās izmaksas ir Ls 20 045,49, no kuriem 91,84% finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.


Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 20 aprīlis 2012 10:29
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack