LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
  •  patērētāju tiesību aizstāvošo nevalstisko organizāciju tīkla paplašināšana Latvijā;

 

  •  sabiedrības izglītošana patērētāju tiesību jomā, preču iegādē, pakalpojumu izmantošanā, vides aizsardzībā;

 

  •  patērētāju politikas attīstības veicināšana Latvijā;

 

  •  veicināt patērētāju sūdzību un priekšlikumu izskatīšanu. 

 

 Asociācija organizē izglītojošus seminārus, apmācības un diskusijas Rīgā un Latvijas reģionos, iepazīstinot sabiedrību ar patērētāju tiesībām un patērētāju aizsardzības likumdošanu. Regulāri organizē apmācības reģionālo klubu pārstāvjiem, lai veicinātu efektīvāku patērētāju konsultēšanas darbu reģionos. Asociācijas pārstāvji apmeklē BEUC organizētos kursus Briselē.

Asociācija sniedz publikācijas presē un informē patērētājus TV un radio pārraidēs, kā arī, ja patērētāja tiesības ir pārkāptas vai neievērotas Asociācija nodrošina patērētājus ar juridisko konsultāciju.

2008.gadā Asociācija un tās biedru organizācijas saņēma un izskatīja 7200 patērētāju sūdzības - īre un komunālie pakalpojumi (20,6%), mobilie telefoni (9,4%), elektropreces (8%), apavi (6,6%), elektroniskie sakari (6,4%), elektroapgāde (4,3%), mēbeles (3,8%), mēbeļu izgatavošana (3,6%), būvniecība (2,8%), tekstilizstrādājumi (1,2%), tūrisma pakalpojumiem (1%), aviopakalpojumi (0,5%), citas preces (17,6%), citi pakalpojumi (14%).

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack