LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
There are no translations available.

  Attīstoties tirgus ekonomikai Latvijā, izveidojās jauna sabiedriska kustība – patērētāju tiesību aizsardzība. 1999. gada martā Latvijā esošās nevalstiskās patērētāju organizācijas apvienojās un izveidoja Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju (LPIAA), lai attīstītu nevalstisko patērētāju kustību un koordinētu patērētāju aizsardzības sabiedrisko organizāciju tīklu Latvijā.

  Asociācijas darbība tika uzsākta ar Ziemeļu Ministru Padomes (Nordic Council of Ministers) piešķirto finansiālo atbalstu projekta „Brīvprātīgo nevalstisko patērētāju organizāciju iedibināšana Latvijā” (The Support for Establishment of a National Level Non-governmental Consumer Protection Organisations in Latvia) realizācijai.

  Asociācija veic savu darbību saskaņā ar tās Statūtiem, likumu par Biedrībām un nodibinājumiem un Patērētāju tiesību aizsardzības likumu.

  Eiropas Savienībā patērētāju aizsardzība ir viena no galvenajām politikām. Asociācija ar tās plašo patērētāju organizāciju tīklu visā Latvijā var godam pārstāvēt patērētāju tiesību aizsardzības sabiedrisko sektoru.

  Asociācijas sastāvā ir desmit patērētāju aizsardzības nevalstiskās organizācijas – patstāvīgas juridiskas personas, kuras galvenokārt nodarbojas ar patērētāju sūdzību izskatīšanu, projektu realizāciju un līdzdalību likumdošanā.

 

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack